współczynnik ip taśmy led

O jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED?

JusJam
JusJam
15 maja, 2020

Oświetlenie ledowe stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. W sklepach znajdziemy produkty o różnych możliwościach. Jednymi z nich są taśmy LED. Przy ich zakupie często pojawia się pytanie, o jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED.

O jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED? Rodzaje taśm ledowych

O jakim współczynniku IP wybrać taśmy LEDDecydując się na zakup taśm LED warto przemyśleć, w jakim miejscu zamierzamy ją zamontować. Zwykle służą nam one do podświetlania mebli, są dekoracją sufitów, ścian, podłóg, czy schodów. Niemniej jednak, jeśli planujemy umieścić je w miejscach, gdzie panuje duża wilgotność, należy wybrać odpowiedni rodzaj tego oświetlenia. Stąd pytanie, o jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED?

O jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED do łazienki?

Rodzaje taśm LEDJeśli zastanawiasz się, o jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED to wiedz, że do miejscach takich jak łazienka, warto wybierać te o współczynniku IP 65. Będziemy mieć wówczas pewność, że oświetlenie będzie odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Taśmy o współczynniku IP68 są dedykowane do miejsc, gdzie występuje bezpośredni kontakt z wodą. Są to przykładowo baseny, akwaria, oczka wodne, czy wodospady ścienne. więcej na ten temat dowiesz się na stronie internetowej Ledovo.  

Oświetlenie wewnętrzne

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *