Wtyczka amerykańska – co warto o niej wiedzieć, przed wylotem do USA?

czy wtyczka amerykanska sie rozni od polskiej?

Czasami planując podróż, zapominamy o drobnych sprawach, które mogą znacząco utrudnić nam życie na obczyźnie. Jedną z takich rzeczy może być inna niż w Polsce, wtyczka amerykańska. Jeśli nie przygotujemy się na nią i na różnice w napięciu prądu w USA, możemy zostać pozbawieni ładowania czy uruchamiania jakichkolwiek urządzeń elektrycznych.

Różnice między prądem w USA a w Polsce

To o czym warto poczytać, wyjeżdżając do USA, to prąd, jaki tam jest oferowany. W gniazdkach amerykańskich znajduje się napięcie wynoszące 110 V i częstotliwości 60 Hz, poczas gdy w Polsce jest to 220-230 V o częstotliwości 50 Hz. Oznacza to, że napięcie w gniazdkach USA jest dużo mniejsze i nie każde polskie urządzenie będzie w stanie działać po podłączeniu go.

wtyczka amerykańska

Adapter jako wtyczka amerykańska

Coś, co różni się również w USA od Polski, to rodzaj gniazdka kontaktowego. Wtyczka Amerykańska posiada dwa płaskie bolce, do których nie wepchniemy naszych europejskich wejściówek. Jest jednak możliwość zakupu przejściówki lub inaczej adaptera, który pozwala na podłączenie naszych wtyczek, do kostki, która z jednej strony posiada wejście amerykańskie, a z drugiej europejskie. Nie zmienia to jednak napięcia tego gniazdka. Do tego z kolei przyda nam się transformator.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *