Rolety zewnętrzne – rodzaje, montaż

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Właściwe zabezpieczenie – wewnątrz i na zewnątrz to klucz do utrzymania doskonałej kondycji Twojego domu. Jeśli szukasz szybkiego i stylowego sposobu na zabezpieczenie okien od zewnątrz, koniecznie sprawdź innowacyjne rozwiązanie jakim są rolety zewnętrzne. Gotowy? – Zaczynamy!

Dlaczego warto zamontować rolety?

Takie rozwiązanie znane jest od lat. Najczęściej spotykamy je jako sposób na zabezpieczenie witryn sklepowych lub mieszkań na najniższych piętrach. Odgrodzenie od huku miast, ochrona przed okolicznymi chuliganami, którzy mogliby uszkodzić naszą własność, zabezpieczenie przez intensywnym słońcem i opadami, które wpływają destrukcyjnie na konstrukcję okna… Powodów dla montażu rolet zewnętrznych jest bez liku. Takie rozwiązania to must-have we współczesnym budownictwie. Zgoła inaczej prezentuje się ta kwestia w starszej zabudowie. Powinieneś wiedzieć jednak, że takie rozwiązanie można, z powodzeniem, zaimplementować również do domów wzniesionych przed laty!

Bezpieczne rolety zewnętrzne.

Rolety zewnętrzne – jak je zamontować?

Jeśli zamieszkujesz nieopodal ruchliwej drogi, a miejski huk nie pozwala wyciszyć się i zrelaksować w czterech ścianach, rolety zewnętrzne okażą się niezastąpionym produktem wspierającym wyciszanie posiadłości.  Na rynku znajdziesz kilka rodzajów takich zabezpieczeń.

Najpopularniejsze rodzaje rolet do domu:

  • naokienne

Umiejscowione bezpośrednio we wnęce. Warto umieścić je na większych oknach lub drzwiach tarasowych przez wzgląd na częściowe zacienienie górnej części witryny.

  • elewacyjne

Rolety zewnętrzne elewacyjne umieszczamy bespośrednio na domowych murach. Wystarczy nam wiertarka, kilka kołków by zapewnić sobie cień i ciszę.

  • podtynkowe

Należy uwzględnić je na etapie projektowania domu. Wymagają właściwego planu i implementacji jeszcze podczas budowy.

  • nakładane

Stylowe, elegancko chowające się w ścianie. Rolety zewnętrzne tego rodzaju zakładamy podczas wymiany bądź zakładania okien.

  • nadprożowe

Panel zakładamy na nadproże okna. Szykowne, schowane we wnętrzu wnęki okiennej.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *