O jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED?

równomierne doświetlenie otwartych przestrzeni

Oświetlenie ledowe stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. W sklepach znajdziemy produkty o różnych możliwościach. Jednymi z nich są taśmy LED. Przy ich zakupie często pojawia się pytanie, o jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED.

O jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED? Rodzaje taśm ledowych

O jakim współczynniku IP wybrać taśmy LEDDecydując się na zakup taśm LED warto przemyśleć, w jakim miejscu zamierzamy ją zamontować. Zwykle służą nam one do podświetlania mebli, są dekoracją sufitów, ścian, podłóg, czy schodów. Niemniej jednak, jeśli planujemy umieścić je w miejscach, gdzie panuje duża wilgotność, należy wybrać odpowiedni rodzaj tego oświetlenia. Stąd pytanie, o jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED?

O jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED do łazienki?

Rodzaje taśm LEDJeśli zastanawiasz się, o jakim współczynniku IP wybrać taśmy LED to wiedz, że do miejscach takich jak łazienka, warto wybierać te o współczynniku IP 65. Będziemy mieć wówczas pewność, że oświetlenie będzie odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Taśmy o współczynniku IP68 są dedykowane do miejsc, gdzie występuje bezpośredni kontakt z wodą. Są to przykładowo baseny, akwaria, oczka wodne, czy wodospady ścienne. więcej na ten temat dowiesz się na stronie internetowej Ledovo.  

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *