Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED?

oświetlenie led

Oświetlenie LED zdecydowanie nie jest nowym wynalazkiem – jego historia zaczęła się już około 100 lat temu. Co sprawiło, że ta technologia staje się tak popularna? Przede wszystkim spadek jej ceny – LED jest coraz tańsze i coraz bardziej dostępne dla przeciętnego użytkownika.

oświetlenie domu

Oświetlenie LED jest tanie!

Ogromnym plusem stosowania takich żarówek jest to, że są tanie. Mowa tutaj oczywiście o ich kosztach energetycznych, a nie cenie sklepowej. Dla wielu ludzi może się to wydawać dziwne, ale stosując takie oświetlenie LED jesteśmy w stanie zaoszczędzić rocznie bardzo wiele pieniędzy.

Chociaż takie oświetlenie kojarzy się nam wyłącznie z wysokimi cenami, to jednak należy pamiętać o tym, że efektywnie potrafi ona działać nawet 50 000 godzin. Jest to niesamowity wynik, który przebija wielokrotnie nawet wyniki dotychczas uważanych za wysokiej klasy żarówek. Na przykład świetlówki energooszczędne potrafią świecić w zależności od ich jakości od 8 do 20 tysięcy godzin.

Zwykłe żarówki halogenowe to wynik około 5 tysięcy godzin, a tradycyjne żarówki – tysiąc. Jak więc można zauważyć, kupowanie tanich żarówek w długoterminowej perspektywie może nie być zbytnio opłacalne. Na jedną żarówkę LED przypadnie kilkadziesiąt wymian zwykłej żarówki i co najmniej dwie świetlówki. Nie wspomnieliśmy jednak o tym, że żarówki LED pobierają znacznie mniej energii niż inne rodzaje żarówek, dlatego warto jest brać te oszczędności pod uwagę. Pobierając niej energii, otrzymujemy również taki sam, lub lepszy efekt, jeśli chodzi o intensywność świetlną.

Estetyka i wytrzymałość

 Oczywiście nie należy zapominać o tym, że różnorodne oprawy LED sufitowe czy też taśmy LED to pokaz prawdziwego kunsztu wykończenia wnętrz – stosując takie produkty jesteśmy w stanie uzyskać niesamowite efekty, jeśli chodzi o stylizację wnętrz. Na przykład takie taśmy to po prostu elastyczne pasma diod, które od spodu są przyklejone do paska, który z kolei jest nasączony mocnym klejem – dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć bardzo kreatywne rozwiązania, jeśli chodzi o wnętrza domowe.

Jest to też świetny sposób na przykład na urządzenie specjalnych miejsc do pokazów, gdzie bardzo ważną rolę będzie odgrywało oświetlenie – w ten sposób jesteśmy w stanie tworzyć naprawdę ciekawe kompozycje artystyczne. Wszystkie takie taśmy są dosyć mocne, tak więc kreacja nowoczesnych tworów będzie się odbywała prawdopodobnie bez większych awarii – oświetlenie LED słynie ze swojej wytrzymałości.

Oświetlenie LED to ekologiczne rozwiązanie

Dbanie o środowisko naturalne to również bardzo ważny czynnik, który powinna wziąć pod uwagę każda osoba, która chce wybierać oświetlenie. Na pewno należy pamiętać o tym, że oświetlenie LED może być w pełni zutylizowane, z tego powodu nie zostaje w przyrodzie i nie będzie zalegać na wysypiskach śmieci. Dzięki temu, że nie zawiera w sobie niebezpiecznych substancji nie będzie miało negatywnego wpływu na środowisko, a na pewno nie bez znaczenia dla otoczenia naturalnego jest ich długowieczność.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *