oświetlenie do łazienki

W łazience spędzamy bardzo wiele naszego czasu. Funkcjonalność na pewno musi być na wysokim poziomie, żeby szybko i skutecznie można było z niej korzystać. Większość zabiegów pielęgnacyjnych i estetycznych będzie realizowana właśnie tam, jeśli zadbamy o to, żeby była ona logicznie wykończona, to nasze życie będzie prostsze. Oprócz tego warto jest zwrócić uwagę na estetykę, która będzie pełniła równie ważne role.

Oświetlenie w łazience jest bardzo ważne

Jeśli mowa o łazience i oświetleniu, to jest ono niezmiernie istotne chociażby z tego powodu, że zazwyczaj znajduje się w niej lustro, które to bardzo często służy do poprawiania wyglądu i szczegółów w naszym wyglądzie. Takie poprawy mogą być o wiele bardziej skuteczne, jeśli będziemy mieć dostateczną ilość lumenów dostarczoną w pomieszczeniu. Nic tak się nie sprawdzi w roli dostarczyciela, jak dobra lampa LED!

żarówka do łazienki

Jest to tym bardziej istotne, że często łazienki nie posiadają wielkich okien, które mogłyby dostarczyć naturalnego światła słonecznego. Oświetlenie warto jest więc wykonać w taki sposób, żeby było ono równomiernie rozłożone na całej powierzchni naszej łazienki – w ten sposób zapewnimy sobie dobre oświetlenie pod każdym kątem, zabiegi pielęgnacyjne będą przebiegać o wiele sprawniej.

Klasyczna lampa nad lustrem łazienkowym

Chyba najbardziej charakterystycznym wykorzystaniem lamp w łazience jest umieszczenie ich nad lustrem. Lampy nad lustro są dostępne w naprawdę wielu wariantach, przy okazji warto jest sprawdzić, czy taka lampa będzie nam dawała możliwość rozjaśniania, czy też przyciemniania źródła światła. Oprócz kinkietów jest możliwość użycia taśm LED. Najlepiej jednak wykorzystywać profile aluminiowe, które mogą służyć jako element wspierający żywotność lamp – są one wtedy o wiele bardziej żywotne.

Przykładem może być profil aluminiowy Unico, który pozwala na uzyskanie kierunkowego światła, sprawdzającego się zarówno w przypadku zarówno obrazów, jak i też luster.

Dekoracyjne kinkiety LED w łazience

Rzadziej spotykanym rozwiązaniem jest żyrandol w łazience- chociaż tak naprawdę takie rozwiązanie jest w wielu przypadkach niezwykle estetyczne. Oświetlenie łazienki dzięki żyrandolom to ciekawy sposób na estetyczne wykończenie wnętrza. Warto jest jednak pamiętać o tym, żeby dobierać specjalne ich modele, które będą dobrze radzić sobie w warunkach podwyższonej wilgotności.

Tylko w ten sposób jesteś w stanie efektywnie wykorzystywać diody LED, zachowując ich żywotność przez dłuższy czas. W przypadku większych łazienek jeden żyrandol to za mało – o wiele lepiej będzie, jeśli dołożymy kinkiet LED do łazienki. Są to zazwyczaj lamy ścienne albo sufitowe, które mogą stanowić element dekoracyjny. Świetnie nadają się również do akcentowania odpowiednich miejsc w pomieszczeniu. Często są też wykorzystywane jako dodatkowe oświetlenie luster, albo też prysznica. Mają zazwyczaj krótki i mocny strumień światła, który będzie się idealnie sprawdzał przy malowaniu, goleniu, czy też kreowaniu wyjściowych stylizacji.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *