Oświetlenie salonu w nowoczesnym stylu

oświetlenie salonu

Osoby, które mają zamiar oświetlić salon czeka niełatwe zadanie – funkcjonalność i estetyka może być ze sobą połączona, ale do takiej syntezy może dojść jedynie wtedy, kiedy projektant ma doświadczenie i obycie w stosowaniu oświetlenia w tak reprezentacyjnym pomieszczeniu.

Na pewno jest kilka punktów, na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę – w ten sposób uzyskamy najlepsze efekty i będziemy w stanie najłatwiej poradzić sobie z problemem aranżacji wnętrza, które będzie wygodne i komfortowe.

Jaką lampę salonową wybrać?

Lampa LED salonowa musi spełniać swoją reprezentacyjna funkcję. Często jest to główny i centralny punkt pomieszczenia, który zwraca uwagę i który sprawia, że dane miejsce nabiera szczególnego charakteru. Na pewno istotną rolę będzie grała lampa w kontekście rzucania światła – czasami możemy natrafić na specyficzne lampy, które będą zmieniać strumienie światła, w ten sposób dekorując pomieszczenie. Jeśli chodzi o rodzaje lamp, to możemy wymienić między innymi lampy sufitowe, kinkety ścienne, lampy podłogowe itp.

oświetlenie salonu

Zazwyczaj wychodzimy od zastosowania lampy sufitowej – przynajmniej jeśli chodzi o tradycyjne wnętrza, jak to zostało opisane wyżej, może być to jedna z bardziej widocznych dekoracji salonowych. W przypadku bardziej nowoczesnych mieszkań, potrzebne nam są inne rozwiązania – na przykład lampy podłogowe umieszczone w odpowiednich miejscach, chociaż nieco ekstrawaganckie, to na pewno pozwolą na świetne kształtowanie wrażeń płynących z obserwowania danego pomieszczenia.

Dekoracyjne oświetlenie LED salonu

Na pewno w przypadku chęci oświetlenia domu w sposób bardzo estetyczny nie gra roli jedynie estetyka lampy, jako pojedynczego elementu, istotne jest między innymi to, jak taka lampa będzie wpasowywać się w resztę wyposażenia domowego. Z tego też powodu warto jest dokładnie prześledzić oferty sklepów, które proponują ci satysfakcjonujące rozwiązania – na przykład biorąc pod uwagę nowoczesne salonu lampy sufitowe mogą zostać zastąpione przez panele LED, czy też reflektory.

W przypadku tych drugich uzyskamy punktowe oświetlenie, które będzie oświetlało nam punkty – a to skutkuje wyakcentowaniem pewnych elementów w naszym pomieszczeniu. Takie możliwości dekoracyjne sprawiają, mamy naprawdę dużą swobodę w kształtowaniu wnętrza naszego domu.

Dodaj stylu wybierając lampy ledowe

 Jeśli masz już główne źródło światła w swoim salonie to warto jest jeszcze dobrać dodatkowe lampy salonowe, które będą dodawały stylu do danego pomieszczenia. Salon jest świetnym miejscem do zastosowania takich rozwiązań z tego względu, że zazwyczaj jest to znaczne pomieszczenie, które może być dowolnie kształtowane. Na pewno dzięki unikatowym aranżacjom będziemy w stanie lepiej i szybciej stworzyć fantastyczny klimat salonu.

Profile aluminiowe sprawdzą się tutaj naprawdę nieźle – mogą z jednej strony podświetlić sufit, z drugiej strony być skierowane na dzieła sztuki, czy też obrazy. Mogą służyć zarówno do podświetlania wielkich obszarów, jak i też punktów – na przykład półek.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *