Sufitowe oświetlenie LED jako element aranżacji

sufitowe oświetlenie led

Sufitowe oświetlenie LED jest coraz chętniej wykorzystywane we współczesnych wnętrzach – takie rozwiązania są bardzo chętnie stosowane w praktycznie każdej nowoczesnej aranżacji mieszkania czy też domu. W większości przypadków jest to również bardzo korzystne rozwiązanie pod względem ekonomicznym. Lampy LED pasują zarówno do sypialni i salonu, jak i też łazienki i kuchni. Jak stworzyć fantastyczną aranżację wykorzystując taką technologię?

Aranżacja pomieszczenia z wykorzystaniem lamp LED

 Wykorzystanie lamp LED w pomieszczeniu warto jest rozpocząć od zaplanowania powierzchni, która jest niezbędna do tego, żeby ciepło zostało z niej efektywnie odprowadzane. Dzięki temu nasze lampy będą mogły efektywnie świecić przez długi czas. Niestety, ale taśmy LED zamontowane bezpośrednio na suficie bez odpowiednich systemów odprowadzania ciepła mogą się bardzo szybko przegrzewać oraz przepalać.

oświetlenie sufitowe

Jeśli takie miejsce może zostać przez nas wskazane, to do wyboru mamy kilka opcji – od punktowego oświetlenia, przez podwieszane sufity, aż po bardziej fantazyjne rozwiązania, jak na przykład taśmy LED, które można naklejać nawet na meble – jednak ta ostatnia opcja powinna być traktowana jedynie jako dekoracja i dodatek, nie główne źródło oświetlenia. Oczywiście warto jest wspomnieć również o systemach takich jak boczne oświetlenie LED, czy też rzadziej spotykane – podłogowe. Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę wiele.

Lampa sufitowa LED sercem pomieszczenia

Aranżowanie pomieszczenia za pomocą sufitu podwieszanego i lamp LED może dawać naprawdę doskonały efekt – a jest to możliwe głównie dzięki temu, że te technologie stały się niezwykle elastyczne i można je stosować do wielu pomieszczeń. Takie ledy w suficie można zamontować na przykład za pomocą taśmy LED – trzeba jednak pamiętać o tym, że te uniwersalne rozwiązanie może być montowane jedynie na listwach i profilach aluminiowych, z racji tego, że wymagają dodatkowych komponentów wokół siebie – na przykład radiatora, który musi być obecny przy takich listwach.

Często wykorzystywane są również profile architektoniczne – czyli szerokie listwy, w których jesteśmy w stanie zamontować nawet 6 taśm ułożonych równolegle, montujemy je za pomocą specjalnych sprężynek. Dobrze dobrany profil, oraz klosz mleczny pozwoli na stworzenie jednolitej linii światła, co jest w często bardzo efektownym rozwiązaniem.

Warto wspomnieć o tym, że dawniej takie lampy LED były wykorzystywane tylko jako dekoracyjne lampki, a nigdy nie były projektowane jako główne źródła światła. Dzisiaj ta sytuacja znacznie się zmieniła, ponieważ ich natężenie światła jest na tyle wielkie, że mogą z powodzeniem służyć jako główna i jedyna technologia wykorzystywana w domu.

Punktowe oświetlenie LED

Ciekawą opcją jest stworzenie punktowego oświetlenia LED – zazwyczaj dobrym rozwiązaniem będzie równomierne rozmieszczenie takich świateł po całej powierzchni sufitu. Dzięki temu nasz pokój będzie równomiernie rozświetlony. Ważne jest w takim wypadku to, żeby wybierać żarówki, które będą miały bardzo szeroki kąt świecenia.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *