Wybieramy oświetlenie LED do kuchni

oświetlenie LED do kuchni

Zastanawiasz się nad tym, jak oświetlić kuchnię, żeby była nie tylko funkcjonalna, ale też bardzo estetyczna? Warto jest więc sprawdzić, jak możesz dobrać oświetlenie LED do kuchni, żeby spełniały te dwie role.

Szczególnie trzeba na ten drugi element zwracać uwagę, jeśli kuchnia jest dla nas również jadalnią – w takim wypadku niezmiernie ważne jest to, żeby stworzyć miły klimat wnętrza, który będzie się dobrze kojarzył. Posiłki w gronie rodziny przy miłym oświetleniu mogą przecież stanowić doskonały sposób na utrwalanie i podtrzymywanie relacji w rodzinie, dobre oświetlenie jest więc niezbędne!

Oświetlenie kuchni musi być funkcjonalne

W przypadku funkcjonalności trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na to, jak wielka jest nasza kuchnia, ponieważ ma to ogromne znaczenie przy doborze oświetlenia. Odmienne sposoby oświetlenia będziemy stosować do takich kuchni, które są małe i nie mają okien, a odmienne do kuchni wielkich i przestrzennych, które są przeszklone w dużej części.

Jeśli nie chcemy głównego źródła światła, to można wykorzystać na przykład oprawy halogenowe, które będą również doskonale spełniały swoją rolę. Warto jest wiedzieć o tym, że ich moc należy dobierać właśnie do wspomnianej wcześniej powierzchni kuchni. Skąd możemy czerpać takie informacje? Zazwyczaj  bardziej renomowani producenci takich żarówek czy lamp będą podawać wartości, które powiedzą nam, przy jakiej powierzchni taka lampa będzie użyteczna.

kinkiet do kuchni

W przypadku małych kuchni mamy możliwość zastosowania na przykład żyrandoli – będą one głównym i jedynym miejscem oświetlania, ale sprawdzą się idealnie. Warto jest dobrać również ilość lumenów w żarówkach, żeby całość była dobrze oświetlona. Oprawki halogenowe w małej ilości mogą stanowić niewielki dodatek do takiej lampy.

W przypadku większych kuchni często popularnym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch lub więcej źródeł światła – na przykład jeśli nie chcemy oświetlać całej kuchni, to możemy osobny włącznik do jednej części pomieszczenia, a osobny do drugiej części.

Dekoracyjne oświetlenie w kuchni

Odrobina estetyki na pewno nie zaszkodzi – a jeśli kuchnia jest najczęściej wykorzystywanym pomieszczeniem w domu, to na pewno będzie to dobre rozwiązanie, żeby dodać jakieś dekoracje do tego miejsca.

Na pewno warto jest wiedzieć o tym, że nowoczesne rozwiązania dają ciekawe możliwości wykorzystania światła, które to wciąż będą niezwykle estetyczne. Możemy używać na przykład taśm LED, które pozwolą na bardzo kreatywne i ciekawe kompozycje.

Plafon ledowy elementem aranżacji kuchni

Oświetlenie LED do kuchni za pomocą plafonów ledowych może być ciekawym wykorzystaniem dostępnych lamp, dlatego warto jest skorzystać z tego typu możliwości, po wcześniejszym zobaczeniu przykładowych aranżacji. Takie plafony są montowane zarówno podtynkowo, jak i też natynkowo, więc masz bardzo duże możliwości kreacji wnętrza – jest on także często stosowany równomiernie na całym pomieszczeniu w kuchni, ponieważ nierzadko pełni on rolę głównego dostawcy światła.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *