projekty domów parterowych - jakie oświetelnie wybrać?

Budowa nowego domu, niezależnie od jego wielkości, usytuowania czy budżetu, którym dysponuje inwestor, wymaga zadbania o każdy element, który wpływa na komfort jego użytkowania.

Oprócz materiałów budowlanych, z których mają skorzystać podwykonawcy i rozmieszczenia systemu sanitarnego, projekty domów parterowych powinny opierać się na przemyślanym systemie oświetleniowym. W dzisiejszym wpisie przytoczę kilka niezbędnych informacji, dzięki którym stworzysz inteligentny, samowystarczalny dom. Zapraszam!

Plan oświetlenia domowego

Właściwe rozplanowanie punktów świetlnych, ich natężenie i barwa mogą mieć wpływ na komfort i jakość użytkowania przeznaczonych dla Ciebie przestrzeni. Na przykładzie projektu domu parterowego możemy określić, że:

  • do sypialni warto wybrać system o nieco mniejszej mocy z możliwością rozbudowy sieci o dodatkowe, punktowe lampy. Przytłumione światło delikatnie odpręży i ukoi tuż przed snem. Jeśli lubisz popracować przed wieczorem lub poczytać książkę, nie zapomnij o dodatkowych, mocnych kinkietach w wezgłowiu,
projekty domów parterowych a oświetlenie
  • do pokoju dziennego najlepiej sprawdza się system kilku lamp, sterowany indywidualnie. Dzięki takiej opcji znacznie łatwiej o zmianę intensywności światła, w zależności od pory dnia czy zapotrzebowania,
  • do kuchni i łazienki sprawdzi się jeden, główny trzon świetlny (pod postacią dużej lampy) i mniejsze lampki bądź specjalne listwy LED, które umożliwią lepszą pracę w tych przestrzeniach.
  • na zewnątrz warto wybrać oświetlenie zimne – halogenowe do garażu i ledowe do ogrodu, by zminimalizować zużycie energii elektrycznej.

Projekty domów parterowych a inteligentne rozwiązania oświetleniowe

Jeśli planujesz większą inwestycję, warto wybrać takie projekty domów parterowych, które zakładają wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Panele słoneczne montowane na dachu to sposób na poczynienie oszczędności w długofalowym okresie i metoda ochrony środowiska.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *