Podświetlane schody jak zrobić? Praktyczne sposoby

Podświetlane schody jak zrobić

Podświetlane schody to obecnie hit w nowoczesnych, designerskich wnętrzach. Wiele magazynów wnętrzarskich oraz projektanci wnętrz wręcz namawiają klientów, którzy aktualnie tworzą swoje pomieszczenia od podstaw, by zdecydowani się na taki efektowny, praktyczny gadżet. Jak oświetlić schody, by wyglądało to naprawdę dobrze? Jak zrobić oświetlenie schodów przy użyciu popularnych tak ostatnio ledów? Na co co zwrócić uwagę? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Podświetlane schody jak zrobić? Poradnik

Osoby, które projektują obecnie swoje schody w domach oraz w biurach, doskonale wiedzą, iż jest to niezwykle praktyczny i funkcjonalny element w każdym wnętrzu. Dużą uwagę przykuwa się więc do materiału, z którego będą one wykonane oraz do elementów ozdobnych (takich jak choćby balustrady). A co radzą eksperci w kwestii oświetlenia schodów? Jak oświetlić schody w domu? Jedno jest pewne. Schody powinny być oświetlone, jednak nie koniecznie na korytarzu musi znajdować się mnóstwo wiszących lamp czy kinkietów. Doskonałym rozwiązaniem jest użycie ledów, które są oszczędne, efektowne i bardzo dobrze podkreślają miejsce, w którym się znajdują. Bez względu na to, czy klienci zdecydowali się na schody szklane, drewniane czy marmurowe – dzięki ledom będą one wyglądać jeszcze bardziej elegancko.

Oświetlenie schodów – na jakiej wysokości?

Osoby, które pierwszy raz będą zakładać oświetlenie ledowe na schodach, powinny dokładnie zapoznać się z radami fachowców na ten temat. Odpowiednie umieszczenie przewodów na konkretnej wysokości, zamontowanie czujnika ruchu (zarówno na dole, jak i na górze), zamontowanie puszki łączeniowej oraz umiejscowienie zasilacza (minimum 12V DC) będzie miało wpływ na to, iż oświetlenie to posłuży klientom przez co najmniej kilkanaście kolejnych lat.

jak oświetlić schody

Oświetlenie schodów led jak zrobić?

Warto zawczasu pomyśleć o oświetleniu schodów, gdyż przed ich ostatecznym wykonaniem należy rozprowadzić instalację elektryczną. Po położeniu odpowiednich materiałów na schody, w etapie końcowym instaluje się ledy (najlepiej na podstopniach). Klienci bardzo często decydują się na zamontowanie ledów na każdym stopniu lub na co drugim z nich. W takiej konfiguracji wygląda to naprawdę efektownie.

Sprawdź pozostałe porady dotyczące oświetlenia w domu, jak i oświetlenia zewnętrznego!

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *