Wybieramy nowoczesne oświetlenie do garażu

nowoczesne oświetlenie do garażu

Na ogół nasz wybór oświetlenia garażowego nie jest zbyt wysublimowany – najprostsze lampy, które pozwolą nam tylko dostać się z i do samochodu. Jednak trzeba pamiętać o tym, że jeśli tylko nasz garaż jest wykorzystywany jako domowy warsztat, to naprawdę warto jest zadbać o to, żeby był jednak nieco lepiej oświetlony – dzisiaj możemy łatwo kupić ledowe oświetlenie garażu, które będzie tanie i bardzo korzystne dla nas.

Postaw na funkcjonalne oświetlenie LED

 Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że złe oświetlenie w naszym garażu może mieć fatalne dla nas skutki – na przykład jeśli spędzamy czas na pracach manualnych w naszym warsztacie, to na pewno potrzebujemy do bardziej precyzyjnych prac odpowiedniego oświetlenia. Jeśli jest ono zbyt małe, to wysilamy swoje oczy i psujemy sobie wzrok.

Dodatkowo psuje się nasza postawa – często może to powodować bóle pleców, a w gorszych wypadkach urazy kręgosłupa. Jeśli natomiast oprócz warsztatu nasz garaż służy nam jako składzik elektronarzędzi, czy też akcesoriów ogrodniczych, warto jest zaopatrzyć to miejsce w tak dobre oświetlenie, żeby w razie nagłej awarii zorientować się, gdzie znajduje się odpowiedni przedmiot. Jest to również o tyle istotne, że bardzo często garaż znajduje się poniżej poziomu gruntu, tak więc nie ma dostępu do naturalnego światła słonecznego.

oświetlenie garażu

Rodzaje oświetlenia LED do garażu

Na pewno warto jest się skupić na wyborze głównego rodzaju światła – pojedyncza oprawa,  która będzie zamontowana na suficie to wystarczające rozwiązanie tylko w takim wypadku, w którym garaż służy nam jedynie jako miejsce do parkowania samochodu. Na pewno ciekawą opcją wydaje się być halogen LED z czujnikiem ruchu, który umożliwi nam bardzo bezpieczne parkowanie i wyjeżdżanie z naszego garażu. Jest to też niesamowicie wygodne dlatego, że szukanie po omacku miejsca, w którym zapalane jest światło jest często bardzo uciążliwe, a w niektórych przypadkach nawet niebezpieczne.

Przykładowym rozwiązaniem na przykład może być świetlówka LED Greeni T8, która posiada mikrofalowy czujnik ruchu. Po każdym zaniku aktywności w obrębie takiego czujnika, przejdzie ona w stan czuwania, który będzie pobierał jedynie 20 procent całkowitej mocy takiej żarówki.

Pamiętaj o naturalnej barwie światła

 Co jednak trzeba zrobić, jeśli nasz garaż nie jest jedynie miejscem przechowywania samochodu, ale też załatwiamy w nim różnorodne sprawy, jak na przykład naprawianie elektrosprzętów? Tutaj sytuacja jest zgoła inna, ponieważ w takim wypadku istnieje konieczność zainstalowania co najmniej kilku różnorodnych źródeł światła. Takie punktowe oświetlenie powinno obejmować precyzyjnie obszar naszej pracy. W przypadku prac, w których ważna jest widoczność naturalnej barwy, takich jak lakierowanie czy też naprawa naruszonej karoserii, potrzebne jest światło, potrzebna jest odpowiednia lampa, najlepiej imitująca blask słoneczny. Najlepsze będzie w takim wypadku oświetlenie o mocy 4000-45000 kelwinów – jest to o niebo lepsze rozwiązanie niż te, które dają nam tradycyjne żarówki o barwie żółtej.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *