Czy gniazdka elektryczne mogą mieć ciekawy design?

gniazdka różnego rodzaju

Gniazdka kontaktowe wcale nie muszą być nudne i nijakie z wyglądu. Jeśli zależy Ci na czymś innowacyjnym co wzbogaci Twój dom o niepowtarzalny wygląd, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Różne pomysły na gniazdka kontakowe

Jeśli szukasz inspiracji do tego jakie gniazdka zainstalować do swojego nowatorskiego domu, to zobacz poniższe pomysły.

gniazdka kontaktowe

Gniazdka jako przedłużacz

To ciekawy i użyteczny sposób na gniazdko, który łączy w sobie cechy zwykłego kontaktu i przedłużacza. Z pozoru wydaje się, że do ściany przymocowane jest zwykłe gniazdko, jednak ciągnąc za nie, okazuje się, że można je przeciągnąć na kablu nawet 1,5 metra!

Gniazdko z włącznikiem

To kolejny ciekawy pomysł na gniazdka! Dzięki wbudowanym w środku mechanizmom, jesteśmy w stanie odłączyć kontakt od prądu bez wyjmowania wtyczki! Wystarczy przekręcić go w jedną albo drugą stronę.

Kontakt z miejscem na telefon

Jednym z funkcjonalnych rozwiązań jest również gniazdko, do którego górnej części przymocowano części na których da położyć się telefon lub inne urządzenie, które w danej chwili jest ładowane.

gniazdka

Jakie gniazdka wybrać?

Oprócz interesujących designów i niepowtarzalnych wzorów, trzeba pamiętać, że gniazdko elektryczne musi być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Ważne zatem aby posiadały one potwierdzone atesty i certyfikaty, któe zapewnią nam, że gniazdko nie będzie wadliwe. Należy też pamiętać, że nie każde gniazdko nada się do każdego pomieszczenia. W przypadku montażu kontaktów w łazience, trzeba koniecznie wybrać model z klapką, który będzie chronił osprzęt elektryczny przed zalaniem.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *